Milyen erő rejlik a könyvekben és miért tud ennyire jól segíteni egy-egy szöveg? Gaál Szilvia irodalomterapeutával beszélgettünk.
Gyerekként, majd felnőttként és szülőként is megtapasztaltuk már a címben szereplő állítást. Ahogyan azt is, hogy mindenkinek más módszer válik be, máshogyan tudja befogadni a tananyagot. Ebben (is) segíthet egy tanulóklub, hiszen figyelem, precizitás és biztonság veszi körül a diákokat
A művészet és a humor felszabadító erejét sokan tapasztaljuk és szeretjük. Bozsánovics Judit egyenesen munkaeszközként használja őket! Inspiráló gondolatokat oszt meg art coaching módszeréről, fogadjátok szeretettel!
Végh-Nagy Nikolettával a HajráAnyu Egyesület megálmodójával és motorjával beszélgettünk az anyai összefogás erejéről és a közösségépítés fontosságáról.
Nagykállón a cigánytelep közepén áll egy takaros ház. Ebben a házban működik a Somnakuno Drom Roma Női Egyesület. Ez a ház nemcsak a cigánytelep közepe, hanem az ott élő gyerekeknek és anyukáknak, nőknek a világ közepe is. Náluk jártunk egy borongós novemberi napon.
Antalfi Eszternek két nőgyógyászatai műtét után fogant természetes úton babája, pedig a szakemberek ennek a lehetőségét teljesen kizárták.
A Tükrök Alapítvány vezetőjével, Cserjés Anikóval beszélgettünk az alapítvány munkájáról, terveiről és az ukrán menekültek segítéséről.
Anyává válni nem mindig egyszerű folyamat. Sebeket szerzünk, amiket ha begyógyítunk, erővé is válhatnak. Szórad Annamáriával beszélgettünk.
Besenyei Andreával, a Toppantó néptáncos fejlesztő foglalkozások vezetőjével beszélgettünk szenvedélyéről, a munkájáról.
Bitó-Balogh Zsanett (29) óvodapedagógus, a Somnakou Drom Roma Női Civil Egyesületének szakmai vezetője, a Civil Kollégium Alapítvány szervezője, a miskolci önkormányzat coacha és nem utolsó sorban egy kétéves gyermek édesanyja. Vele beszélgettem a roma fiúk és lányok neveltetése közötti különbségekről,