Kíváncsi vagy, hogy mivel foglalkoznak a Második Kilenc anyukái és hogy miért vágtak bele ebbe a projektbe? Görgesd tovább.
Az egyik meghatározó kilenc hónap egy mama és egy baba életében a várandósság ideje.
És nagyjából ugyanilyen fontos az ezt követő kilenc hónap is. A babák életében történő változások egy egész életre szólnak. És pont így van ez az anyukák életében is. A szülést követő 9 hónap egy különleges időszak, amiről sokkal többet kellene beszélnünk. Sokkal több figyelem kellene, hogy jusson a baba mellett az anyukára is.
A Második Kilenc összefogás nem kisebb feladatot tűzött ki céljául, mint ezt az időszakot állítani a fókuszba, kiemelten az anyukák szemszögéből. Szeretnénk támaszt nyújtani az anyáknak a szülést követő időszak hullámzásában. Szeretnénk, hogy az anyák merjenek a saját belső ösztöneikre hallgatni, merjék elhinni, hogy kompetensek a saját anyaságukban, és hogy elég jó anyává tudjanak érni.
A Második Kilenc projekt 3 szervezet összefogásában valósul meg.
Magyar nyelven, határokon át dolgozunk, és készítjük az anyagokat a világ minden magyar nyelvű anyukájának nagy szeretettel.
Podcastek, e-book, élő és online anyakörök várnak hamarosan.
A Második Kilencben résztvevő szervezetek:
- Felvidéki partnerünk: Fészek Családi Kör
- Szerbiát képviseli: Vajdasági Waldorf Közösség
- Magyarország színeiben: MUM Park Egyesület
A Második Kilenc anyukái:
Gulyás Gyöngyvér, postpartum dúla
Gyöngyvér közgazdászból lett postpartum dúla, egy nagyfiú, egy kislány, és a Slow Gyermekágy anyukája is. Az egyszerűsítés és zöldítés harcosa is, és a podcastek többségének háziasszonya.
Az ő hangját halljátok majd a trailerben és a beszélgetések elején is.
Miért szereted a Második Kilenc projektet?
“Szívügyem ez az időszak, ezért is foglalkozom vele hivatásszerűen. A Második Kilencet egy kiváló lehetőségnek tartom, mert ki tudjuk hangosítani az érzékeny témákat, és így már nem csak egy anyukával beszélgethetek, hanem szélesebb közönséghez is elérnek a szülés utáni időszakkal kapcsolatos információk.
Csupa olyan témákat érintünk a podcastsorozatban, amik engem anyaként és szakemberként egyaránt megérintenek. Emellett különösen örülök annak, hogy olyan szakértőkkel beszélgethetek, akik évek óta inspirálnak.
Hatalmas lehetőség, hogy csapatban és határon túl is dolgozunk. A csapatmunka számomra igazán lelkesítő, és már nagyon hiányzott az életemből. Külön ajándék az, hogy olyanokkal dolgozhatunk együtt, akiket nem is ismertünk korábban, mégis bebizonyosodott, hogy egyre jár az agyunk és ugyanazokért a dolgokért dobban meg a szívünk.
Milyen szép párhuzam, hogy a beszélgetésekben sokszor kerül elő a közösség fontossága, és közben itt is alakul egy közösség…”
Mivel fordulhatnak hozzád?
„Ha szeretnél tudatosan felkészülni a gyermekágyra, ha épp benne vagy a sűrűjében és szükségét érzed egy segítő beszélgetésnek vagy ünnepélyesen szeretnéd lezárni ezt az időszakot, keress bizalommal.” Gyöngyvér
Elérhetőségek:
Gyöngyvért megtalálod Budapesten,vagy online, és az alábbi oldalakon:
http://slowgyermekagy.hu/
https://www.facebook.com/slow.gyermekagy
gyongyver@slowgyermekagy.hu
MUM Park Egyesület
Szegi Ari, mentálhigiénés szakember
Ari úgy meséli, hogy az anyaság igen sokat formált rajta, mert még agrármérnökként ment be a szülőszobára, mára viszont nemcsak két iskolás lány anyukája, de dúla, mentálhigiénés segítő szakember, intuitív érintésterapeuta, integrál csoportvezető is lett.
Miért fontos számodra a Második Kilenc?
“Már elég nagyok a gyerekeim (6,8 évesek), de még mindig élénken él bennem, hogy milyen nehéz volt a gyermekágyi időszak. Emlékszem, hogy mennyire elvesztem a sokféle, rám zúduló információban.
A Második Kilencben az inspirált, hogy azoknak az anyukáknak, akik otthon vannak a kisbabájukkal, ne kelljen annyit keresgélniük, hiteles információkat kapjanak, és mindezt egy helyen.
Emellett szeretem megtapasztalni a női közösségek teremtő erejét: együtt létrehozni valami olyat, ami mások számára érték, abból a tudásunkból, ami mostmár egyértelmű, de korántsem volt az a ‘második kilenc hónap’ alatt.”
Mivel fordulhatnak hozzád?
Fő küldetésem a szülésmény feldolgozás az értő figyelem, az érintés, a meditáció, az alkotás és még sok más eszköz segítségével.
Egyéni kíséréssel, érintésterápiával és csoportos önismerettel is foglalkozom.
Elérhetőségek:
Arit személyesen Komárnóban tudod felkeresni, de online is elérhető, s a hamarosan nyíló online anyakörök révén is tudsz vele kapcsolódni.
https://szegiari.com/
https://www.facebook.com/szegiari.onismeret
Fészek Családi Kör
Szőcs Balassa Teodóra, dúla és fotós
Dóri beugrósként került a projektbe, mégis olyan közvetlen és barátságos, hogy szinte ismerősként üdvözöltük egymást elsőre is. Ennek lehet köze ahhoz, hogy Dóri dúla és fotós is, mindkét munkájában hirtelen csöppen intim közelségbe a hozzá forduló emberekkel.
Nagy segítségünkre volt a dúlai szemlélete a fotózások és forgatások alatt is, mert egyikünk sem mozog otthonosan a kamerák előtt.
Miért szereted a Második Kilencet?
“A hivatásomból kifolyólag nagyon sok anyukával találkozok a szülés előtt és a szülés után is. Az a tapasztalatom, hogy minden anyukának szüksége van megtartásra, hiteles információkra és arra az érzésre, hogy elég jó. Ahhoz, hogy ezt ne csak pár anyukának tudjam közvetíteni, a Második Kilenc podcastsorozata nagyszerű lehetőség.
Ráadásul ebben a projektben egyszerre vehetek részt vizuális szakemberként és dúlaként, mindkét szenvedélyemet (és hivatásomat) egyszerre tudom használni a Második Kilencben.
Csak hab a tortán, hogy a projekt lehetőséget ad arra, hogy anyakörökben tovább vigyük ezt a folyamatot, és ezt is nagyon szeretem.
Mivel fordulhatnak hozzád?
Fotózással, dúlai kíséréssel, gyógymasszázzsal és Waldorf közösség vezetésével kapcsolatban várom szeretettel a hozzám fordulókat.
Elérhetőségek:
Dóri Szabadka környékén dolgozik, fotósként és dúlaként is. Hamarosan pedig élő anyaköröket is vezet.
https://www.balassateodoraphoto.com/
Facebook: Dóri-dúla
https://www.facebook.com/balassa.teodora.photo
Vajdasági Waldorf Közösség
Ryszka Nóra, ötletgazda, háttérmunkás
Közgazdász, jógaoktató, shiatsugyógyász, két kislány anyukája, a Második Kilenc projekt ötletgazdája és koordinátora.
Miért szereted a Második Kilencet?
„El se hiszem, hogy tényleg megvalósul…
Nekem nagyon nehéz volt a szülés utáni időszak, nagyon elveszett voltam, és nem értettem, hogy mi történik velem. Pedig készültem rá, de talán nem is lehet erre a változásra rendesen felkészülni…
Rengeteg munkánk van ebben a projektben, de nem sajnálom egyetlen percét sem. Mert úgy látom, hogy valami igazán szépet építünk együtt, valami számomra nagyon fontos születik ezzel. Egy olyan összefogás ez, ami az anyákért született, hogy érezzék, hogy nincsenek egyedül…
Az utópista elképzelésem az, hogy rájövünk mindannyian, hogy a szülés után az anyát kell támogatnia a környezetének. Nem őt terhelni, nem még 23 feladatot a nyakába sózni, vagy a régi „nekünk is nehéz volt” történetekkel bombázni. Hanem egyszerűen megkérdezni, hogy „Mit segíthetek? Hogy lenne neked jó?” Ennyi az egész. „
Mivel fordulhatnak hozzád?
Anyákat támogató programok szervezésével, holisztikus márkaépítéssel, shiatsu kezelésekkel és jógaterápiával foglalkozom.
Elérhetőségek:
Nórát eléred online vagy személyesen Tapolcán a Kikötőben.
MUM Park Egyesület
Kikötő Tapolca
backstager.hu
Támogatónk az Európai Unió
„Az Európai Unió finanszírozásával. Az itt szereplő információk és állítások a szerző(k) álláspontját képviselik, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy a Tempus Közalapítvány hivatalos véleményét. Sem az Európai Unió, sem a támogatást nyújtó hatóság nem vonható felelősségre miattuk.”
Az Európai Unió finanszírozásával. Az itt szereplő információk és állítások a szerző(k) álláspontját képviselik, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy a Tempus Közalapítvány hivatalos véleményét. Sem az Európai Unió, sem a támogatást nyújtó hatóság nem vonható felelősségre miattuk.